2019-05-20

Szkolenie pracodawców wyk. zadania służby BHP

OŚRODEK SZKOLENIOWY CECHU RZEMIOSŁ RÓŻNYCH W MIELCU prowadzi nabór na szkolenie dla pracodawców wykonujących zadania służby bezpieczeństwa i higieny pracy w wymiarze 64 godzin.

Zapisy na szkolenie prowadzi Biuro Cechu, Mielec ul. Krótka 1, tel. 17 773 11 79.

KURS PEDAGOGICZNY- SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

Cech Rzemiosł Różnych w Mielcu, informuje, iż 18.06.2019 r. (wtorek) o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne kursu pedagogicznego dla instruktorów praktycznej nauki zawodu. Chętne osoby serdecznie zapraszamy.

Kurs BHP!

Trwa nabór na kurs z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy dla pracowników, pracodawców i osób kierujących pracownikami. Więcej informacji pod numerem telefonu 17 773 11 79 lub osobiście w biurze Cechu przy ul. Krótkiej 1.

Historia Cechu

Cech Rzemiosł Różnych w Mielcu legitymujący się ponad 500 letnim rodowodem zrzesza rzemieślników o wieloletnich tradycjach, jak również nowo utworzone zakłady prowadzone przez młodych fachowców, którzy swoje pierwsze zawodowe szlify zdobywali pod okiem znanych i cenionych w naszym regionie mistrzów kunsztu rzemieślniczego.
Mielecki Cech zrzesza obecnie 220 rzemieślników z różnych branż, spośród których 140 rzemieślników kształci 480 pracowników młodocianych na poziomie zasadniczym zawodowym.

Dominującą branżą jest:

• fryzjerstwo,
  • mechanika i elaktromechanika pojazdowa,
  • metalowa,
  • budowlana,
  • cukiernicza.

Pracownicy młodociani uczestniczą w konkursach fryzjerskich, z zakresu wiedzy BHP organizowanych przez Izbę Rzemieślniczą w Rzeszowie.

W ramach działalności statutowej Cech organizuje:

• kursy pedagogiczne dla instruktorów praktycznej nauki zawodu/ wykładowców pozaszkolnych form kształcenia,
  • szkolenia z zakresu wiedzy BHP,
  • egzaminy czeladniczo - mistrzowskie,

Zrzeszeni rzemieślnicy wraz z pocztem sztandarowym uczestniczą w obchodach świąt państwowych jak również, co roku w pielgrzymkach rzemiosła na Jasną Górę.