2021-05-14

KURS PEDAGOGICZNY

Informujemy, iż spotkanie organizacyjne kursu pedagogicznego dla instruktorów praktycznej nauki zawodu odbędzie się 18.05.2021 r. (wtorek) o godz. 15.30w biurze Cechu.
Wszystkie osoby zainteresowane kursem serdecznie zapraszamy.

2021-03-01

Uwaga! trwa nabór na kurs pedagogiczny!

OŚRODEK SZKOLENIOWY CECHU RZEMIOSŁ RÓŻNYCH W MIELCU ogłasza nabór 48 godzinny kurs pedagogiczny dla:
instruktorów praktycznej nauki zawodu,
wykładowców pozaszkolnych form kształcenia.

Koszt kursu wraz z egzaminem to 750,00 złotych.
Kurs pedagogiczny jest nieodnawialny!
Zrobiony raz, ważny jest na całe życie! Bliższe informacje i zapisy w Biurze Cechu Rzemiosł Różnych w Mielcu, ul. Krótka 1 lub pod nr tel. 17 773 11 79.

2020-09-29

Cech Rzemiosł Różnych w Mielcu prowadzi zapisy na kurs kadry i płace dla osób początkujących lub zaawansowanych- w zależności od tego jaka zbierze się grupa. Kurs będzie trwał ok. 70 godzin. Koszt kursu ok. 700 złotych.

2020-08-27

BIURO CECHU - Obsługa stron

Od 16.03.2020 Biuro Cechu obsługuje interesantów osobiście z uwzględnieniem szczególnych środków ostrożności. Obowiązuje maseczka i dezynfekcja dłoni. Za utrudnienia przepraszamy!

2019-10-15

Szkolenie dla służby BHP

OŚRODEK SZKOLENIOWY CECHU RZEMIOSŁ RÓŻNYCH W MIELCU prowadzi nabór na szkolenie dla pracodawców wykonujących zadania służby bezpieczeństwa i higieny pracy w wymiarze 64 godzin, oraz szkolenie okresowe dla pracowników służby bezpieczeństwa i higieny pracy i osób wykonujących zadania tej służby w wymiarze 32 godzin.

Zapisy na szkolenie prowadzi Biuro Cechu, Mielec ul. Krótka 1, tel. 17 773 11 79.

Historia Cechu

Cech Rzemiosł Różnych w Mielcu legitymujący się ponad 500 letnim rodowodem zrzesza rzemieślników o wieloletnich tradycjach, jak również nowo utworzone zakłady prowadzone przez młodych fachowców, którzy swoje pierwsze zawodowe szlify zdobywali pod okiem znanych i cenionych w naszym regionie mistrzów kunsztu rzemieślniczego.
Mielecki Cech zrzesza obecnie 220 rzemieślników z różnych branż, spośród których 140 rzemieślników kształci 480 pracowników młodocianych na poziomie zasadniczym zawodowym.

Dominującą branżą jest:

• fryzjerstwo,
  • mechanika i elaktromechanika pojazdowa,
  • metalowa,
  • budowlana,
  • cukiernicza.

Pracownicy młodociani uczestniczą w konkursach fryzjerskich, z zakresu wiedzy BHP organizowanych przez Izbę Rzemieślniczą w Rzeszowie.

W ramach działalności statutowej Cech organizuje:

• kursy pedagogiczne dla instruktorów praktycznej nauki zawodu/ wykładowców pozaszkolnych form kształcenia,
  • szkolenia z zakresu wiedzy BHP,
  • egzaminy czeladniczo - mistrzowskie,

Zrzeszeni rzemieślnicy wraz z pocztem sztandarowym uczestniczą w obchodach świąt państwowych jak również, co roku w pielgrzymkach rzemiosła na Jasną Górę.