2019-05-20

Szkolenie pracodawców wyk. zadania służby BHP

OŚRODEK SZKOLENIOWY CECHU RZEMIOSŁ RÓŻNYCH W MIELCU prowadzi nabór na szkolenie dla pracodawców wykonujących zadania służby bezpieczeństwa i higieny pracy w wymiarze 64 godzin.

Zapisy na szkolenie prowadzi Biuro Cechu, Mielec ul. Krótka 1, tel. 17 773 11 79.

KURS PEDAGOGICZNY- SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

Cech Rzemiosł Różnych w Mielcu, informuje, iż 18.06.2019 r. (wtorek) o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne kursu pedagogicznego dla instruktorów praktycznej nauki zawodu. Chętne osoby serdecznie zapraszamy.

Kurs BHP!

Trwa nabór na kurs z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy dla pracowników, pracodawców i osób kierujących pracownikami. Więcej informacji pod numerem telefonu 17 773 11 79 lub osobiście w biurze Cechu przy ul. Krótkiej 1.

XIV Targi Edukacyjne

24 i 25 kwietnia 2019 r. w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyły się XIV Targi Edukacyjne skierowane do uczniów trzecich klas gimnazjalnych i ósmych klas szkół podstawowych, w których wziął udział Cech Rzemiosł Różnych w Mielcu.

Tagi zorganizował Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. Ks. Romana Sitki w Mielcu oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół Ekonomicznych „Ekonomik Mielec”.

Celem Targów było zaprezentowanie przez placówki kierunków kształcenia oraz obowiązujących zasad przyjęć na rok szkolny 2019/2020.

Ponad kilkaset gimnazjalistów i ośmioklasistów z Mielca i powiatu mieleckiego odwiedziło tegoroczne Targi.

Podczas Targów Edukacyjnych wyświetlane były filmy edukacyjne, odbywały się również loterie fantowe, które cieszyły się dużym powodzeniem.

Swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020 zaprezentowały szkoły ponadgimnazjalne z Mielca i powiatu mieleckiego. Byli to:

• Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu,
  • I Liceum Ogólnokształcące im Stanisława Konarskiego w Mielcu,
  • II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Mielcu,
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących im. st. sierż. pilota Stanisława Działowskiego w Mielcu,
  • Zespół Szkół Technicznych Mielcu,
  • Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu,
  • Zespół Szkół im. prof. Janusza. Groszkowskiego w Mielcu,
  • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. prof. Władysława Szafera w Rzemieniu,
  • Niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Grzegorza Laty w Mielcu,
  • Powiatowy Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczy im. w Mielcu,
  • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mielcu,
  • Młodzieżowe Centrum Kariery w Mielcu,
  • Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu,

Biorąc udział w tegorocznych Targach Edukacyjnych wyświetlaliśmy prezentację multimedialną przedstawiającą ofertę edukacyjną oraz informację o działalności Cechu.

Podczas Targów zachęcaliśmy gimnazjalistów i ośmioklasistów do nauki w szkole zawodowej, odpowiadaliśmy na wiele zadanych pytań, które kierowali do nas uczniowie oraz rozdawaliśmy ulotki informujące o zaletach i korzyściach wynikających z wyboru praktycznej nauki zawodu w zakładach rzemieślniczych.